Jak vybrat ubytování na Pagu

Pro pobytovou dovolenou rodin s dětmi je nejjistější rezervovat si ubytování předem. Také svým přátelům, kteří se mě na ubytování na Pagu ptají, doporučuji projít si nabídku české cestovní kanceláře Novalja. 

Ubytování v apartmánových domech

Ubytování u Cestovní kanceláře Novalja si můžete vybrat přesně podle svých představ. Uvidíte skutečné fotografie apartmánů, ke kterým jsou přehledně přiřazeny podrobné informace. Pokud máte specifické požadavky, například na místo pro odložení kola, člunu, nebo dobíjení elektro-vozítek, případně jakýkoliv jiný dotaz, můžete se bez obav telefonicky nebo mailem obrátit na pracovníky kanceláře, kteří ověří možnosti přímo u poskytovatele ubytování.

Oblíbené letovisko Mandre


Jak vybírat ubytování ?

Dostupnost pláže ?

Zda plánujeme cestovat po ostrově, navštěvovat různá místa a pláže, anebo chceme využívat jen nejbližších pláží v místě ubytování.

V takovém případě se podívejme nejprve na pláže v konkétním letovisku a potom vybírejme domy s ohledem na vzdálenost k pláži.

Většina parkovišť u pláží je zpoplatněna. Provoz na silnicích je v průběhu sezony také silný. Ale zase nepodívat se na jiná místa by třeba bylo škoda.

Parkování u domu a provoz na silnici ?

Zda u domu mají dostatek místa k parkování a zda dům stojí u hlavní silnice, kde lze předpokládat hustý provoz vozidel. Zejména s malými dětmi bychom měli vybírat domy v klidnějších lokalitách s příjezdem a parkováním až u domu.

Některé domy, jako například apartmány Roza v letovisku Mandre, jsou velmi blízko pláží. Parkování je u domu a hlavní silnice daleko. Taková místa jsou proto vhodná pro ty z vás, kteří cestování po ostrově neplánují. 

Patro nebo přízemí ?

Suterén, přízemí, nebo nejvyšší patro s výhledem na moře? S malými dětmi, nebo s tělesným hendikepem horní patra pro ubytování raději dobře zvažte.  

Přenášení zavazadel, kdy s dětmi je toho obvykle víc, může být komplikovanější. V podkrovních apartmánech bývá větší teplota. Proto je dobré vybírat takové apartmány s klimatizací.

Například v domě Sandra v letovisku Mandre, je klimatizace v těchto pokojích na 8 hodin denně zahrnuta v ceně pobytu.

Kolik lůžek, jaké vybavení a služby ?

Ujistěte se o tom, že apartmán odpovídá vašim požadavkům. Může to být stravování, dětské hřiště, uložení kol, kotvení člunu nebo cokoliv jiného.

V případě, kdy si nejste jisti, tak neváhejte odeslat váš dotaz do Cestovní kanceláře Novalja. Její pracovníci mohou některé skutečnosti na místě ověřit.

Příkladem takového ubytování je dům Ivica v letovisku Mandre, kde je v nabídce i zapůjčení bicyklů.

Na dobrých vztazích záleží !

I když si apartmán pronajímáte, tak jste pořád jako na návštěvě. Dobré vztahy jsou důležité pro to, abyste se cítili na dovolené dobře a cestovní kancelář pro vás mohla domlouvat ty nejlepší možné podmínky.

Domácí vám často rádi dají i něco navíc, třeba ochutnat domácí sýr nebo sušené fíky.

Příkladem takového ubytování je dům Silvano v letovisku Mandre, kde majitelům velmi záleží na tom, aby se vám u nich líbilo a s ubytování jste byli spokojeni.

Je dobré věnovat pozornost ubytování už při výběru dovolené. Zejména, pokud cestujete s dětmi, tak všechny parametry apartmánů, spolu s možností parkování u domu a dobrou dostupností pláží, jsou pro vás důležité.

Pokud plánujete dovolenou na měsíce letních prázdnin, doporučuji rezervovat ubytování předem. Po náročné cestě do Chorvatska je jistota včasného ubytování a odpočinku neocenitelná.


Ubytování v kempu

Ostrov Pag je známý svým největším kempem Straško, který najdete v těsné blízkosti města Novalja. Druhým největším kempem na ostrově je kemp Šimuni, který se nachází nedaleko obce Kolan, u stejnojmenné vesničky Šimuni. Oba kempy jsou svým vybavením a cenami srovnatelné s podobnými zařízeními v Evropě.

Něco jiného je ubytování v menších kempech, které mají spíše rodinný, nebo chcete-li, komunitní ráz. Jsou většinou zasazeny v přírodním prostředí v blízkosti moře, s klidným pobřežím a menšími plážemi. Vybavení zde bývá skromnější, ale zato si tady užijete více klidu, pohody a masovým turismem nerušeného pobytu u moře.

Velké kempy

Malé kempy

Na ostrově Pag se nacházejí, nebo staví další kempy, které nejsou zatím uvedeny na internetu. Jsou vhodné pro nenáročné klienty, kteří upřednostňují přírodu a klidné prostředí. Otevřeny jsou obvykle v období od června do poloviny září.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Večerní město Pag a Stari Grad

Ubytování z letadla

Fishpicnik Otac Luka z Mandre

Večerní panorama Otac Luka z Mandre