Pláže Pjesčane a Prnjica

 Méně známé, ale oblíbené pláže Pažského zálivu, kde teplota moře může být až o dva stupně celsia vyšší, než v jiných částech pobřeží. V případě silně vanoucích větrů od pevniny se však tvoří vlny a na pláži dlouho nevydržíme. 

Přístup k plážím Pjesčane (Kamariž) a Prnjica je možný autem přímo z hlavní silnice mezi obcí Kolan a Novalja. V měsících červnu a září může být omezen přístup autem kvůli pasoucím se ovcím. V průběhu letních prázdnin bývají vjezdy otevřeny v době od 9:00 hod.ráno až do 21:00 hod. večer.

Za parkování v blízkosti pláží jsou vybírány poplatky. Za osobní auto zaplatíme kolem 20 HRK/den. U jedné z pláží je možné za další poplatek přenocovat v autě. Této možnosti mohou využít zejména majitelé obytných automobilů, kteří další den pokračují v cestě nebo nechtějí utrácet za dražší poplatky v kempu.

Vstup do moře je velmi pozvolný, místy je dno pokryto jemným štěrkopískem. Povrch pláží tvoří drobné kamínky, oblázky a štěrkopísek.

Mohou zde být k dispozici lehátka, nebo slunečníky za poplatek. Vždy je však jistější spoléhat na vlastní vybavení. Přes den může být otevřen jednoduchý plážový bar s nápoji.

Všechny fotografie Pláže Kamariž a Prnjica

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Večerní město Pag a Stari Grad

Jak vybrat ubytování na Pagu

Ubytování z letadla

Fishpicnik Otac Luka z Mandre

Večerní panorama Otac Luka z Mandre