Pláž ve stínu borovic v Šimuni

 Pláž na západním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti vesničky Šimuni, se stává velmi oblíbeným výletním místem. Zátoka, která pobřeží pláže vymezuje, je otočena k jihozápadu a proto chráněna před silnějším prouděním vzduchu od chorvatské pevniny.

Vstup do moře je z pláže velmi pozvolný. Dno je pokryto drobnými oblázky a kameny. Povrch pláže tvoří drobné a střední oblázky. Místy vyčnívají skalky, část pobřeží je kamenité a porostlé trsy trávy.

Pláž Šimuni je jedním z mála míst, kde se můžeme ukrýt do přírodního stínu. Kolem jsou porosty keřů, stromů i vzrostlých borovic. Díky vyšší návštěvnosti je u pláže postaveno mobilní WC. Příjemné plážové bary poskytují dostatek příležitostí k občerstvení.

Přístup k pláži je možný buď od parkoviště u kempu Šimuni, nebo přímo z vesničky. Zaparkovat auto můžeme u blízkého lesíka na okraji Šimuni, nebo podél silnice naproti příjemné pizzerie, kam si můžeme po pobytu na pláži zajít na dobrou večeři.

Vesnička i pláž Šimuni jsou příjemným místem jak pro pobyt, tak třeba jen pro zastavení se u moře při cestách po ostrově Pag.

Všechny fotografie Pláže Šimuni

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Večerní město Pag a Stari Grad

Jak vybrat ubytování na Pagu

Ubytování z letadla

Fishpicnik Otac Luka z Mandre

Večerní panorama Otac Luka z Mandre