Pláž Sveti Duh za obcí Kolan

 

Pláže Sveti Duh se nacházejí při jihozápadním pobřeží Pažského zálivu. Přístupné jsou autem, kdy mezi obcemi Kolan a Novalja odbočíte z hlavní silnice směrem k Pažskému zálivu. Na odbočku vás upozorní směrová tabule. U pláže je menší parkoviště, případně lze parkovat podél pláží. Za vjezd a parkování je vybírán poplatek asi 10 HRK za auto a den.

jizni-cast-plaze-sv.duh...jpg

V blízkosti parkoviště a pláže stojí menší hospůdka, která je během léta otevřena po celý den. Kolem ní je možné pokračovat autem až na místa, kde si vyberete místo ke koupání. V této části pláží Sveti Duh je pobřeží kamenité s nánosy hrubšího štěrkopísku a menších oblázků.

Od vjezdu na pláž směrem napravo můžete zaparkovat a vydat se do přírodního kempu. Vstup zde není omezen. Kromě letní restaurace v kempu můžete využívat také pláže. Jsou zde štěrkopísečné, místy oblázkové, s postupným vstupem do moře. 

Z jižní strany na pláž Sveti Duh navazuje pláž Crnika, kde byste mohli vidět pozůstatky uhelných slojí, jenž zasahují až do moře. Ze severní strany pláže Sveti Duh jsou dvě malé písečné pláže, často využívané nudisty. Dále navazuje pláž Čista.